Зробити замовлення

Секрети дизайну інтер’єру однокімнатної квартири

Written by admin on . Posted in Статті, Створюємо дизайн інтер'єру

Секрети дизайну інтер'єру однокімнатної квартири

Житлова кімната і кухня, передпокій і санвузол, невелика лоджія або балкон – ось і весь простір однокімнатної квартири. Площа невелика, але на ній потрібно розмістити все необхідне для комфортного проживання. Розумна організація простору 1-кімнатної квартири – виділення функціональних зон і розміщення меблів, а також грамотний підбір матеріалів і колірної гами здатні зробити інтер’єр зручним, оригінальним і просторим.

Дизайн інтер’єру однокімнатної квартири має багато спільного з облаштуванням багатокімнатних квартир – проектування її інтер’єру передбачає зонування, розробку планів з розстановкою меблів і розміщенням освітлювальних приладів, підбір декоративних покриттів і текстилю і т.д., але існує також ряд відмінностей. З одного боку, однокімнатна квартира має ті ж основні функціональні зони, що і 2- або 3-кімнатна квартира, але при цьому деякі з них виконують кілька функцій через обмеженість площі. Якщо планування з декількома житловими кімнатами дозволяє облаштувати окремі простори вітальні, спальні або декількох спалень, то в однокімнатній квартирі можна організувати або спальню, або вітальню, що грає паралельно роль спальні. Основна мета проектування дизайну маленької квартири з однією кімнатою – раціональне використання кожного квадратного метра площі за допомогою продуманого поділу на функціональні зони в комбінації з пошуком найкращої схеми розміщення меблів.

Особливості проектування дизайну однокімнатних квартир.

Ключова особливість дизайну інтер’єру 1-кімнатної квартири – це організація в маленькому просторі основних функціональних зон: вітальні, спальні, кухні, їдальні і т.д. Розмістити на невеликій площі всі зони, необхідні для комфортного проживання, можна шляхом перепланування та об’єднання декількох приміщень з виділенням мультифункціональних зон. Або ж, не вдаючись до перепланування, розставити в кожному з приміщень необхідні предмети меблів за призначенням, або поєднати в одній кімнаті дві функціональні зони, організувавши кухню-вітальню і спальню-гардеробну.

На відміну від двох-і трикімнатних квартир, у яких є зона відпочинку у вітальні і зона сну в спальні, в основній кімнаті однокімнатної квартири можна створити або зону для сну, встановивши ліжко, або поєднати функції сну і відпочинку, вибравши в якості предмета меблів для такої мети розкладний диван. Залежно від виду спального місця, житлова кімната буде виконувати суто функції спальні або стане багатофункціональним приміщенням спальні-вітальні. Крім зони для сну і відпочинку, в кімнаті можна додатково виділити площу для робочого місця, дитячого ліжечка або туалетного столика – допоміжні зони обладнуються при достатній площі приміщення.

Деякі однокімнатні квартири мають значну площу – приміщення кухні дозволяє організувати зону відпочинку і створити інтер’єр кухні-вітальні. У цьому випадку на кухні виділяють зони приготування і прийому їжі, а також передбачають місце для м’яких меблів, встановлення TV і, можливо, невеликої системи зберігання у вигляді комода, стелажа або тумби. Облаштувавши таким чином зону відпочинку в кухні-вітальні, основну кімнату можна використовувати як спальню, а якщо її площі достатньо, крім встановлення двоспального ліжка виділити місце для розміщення домашнього кабінету або гардеробної.

Грамотна організація систем зберігання – одна з важливих особливостей дизайну невеликих квартир. При їх розробці слід детально проаналізувати кількість одягу і речей, які підлягають зберіганню, і спроектувати шафу або гардеробну необхідного обсягу з зручним наповненням. Системи зберігання можуть знаходитися в передпокої або житловій кімнаті, а також виступати в ролі зонуючого предмету обстановки. В кожному окремому випадку, одна з важливих характеристик їх конструкції, якій потрібно приділити особливу увагу, це система відкривання – її конфігурація залежить від обмеженості простору. Якщо місця достатньо, то двері шафи або гардеробної можуть бути як розпашними, так і розсувними, але двері-купе – це найкращий варіант, коли площа мала, і на рахунку кожен сантиметр. Продумуючи зонування і передбачуваний набір меблів для маленької квартири, обов’язково беруть до уваги фінансову сторону її облаштування.

Бюджет на створення інтер’єру 1-кімнатної квартири.

Порівнюючи процес розробки дизайну однокімнатної квартири з проектуванням інтер’єру 2- або 3-кімнатної квартири, може здатися, що маленьку квартиру легше облаштувати, ніж велику. Але, як правило, створити функціональний і одночасно естетичний інтер’єр у випадку однієї житлової кімнати набагато складніше, ніж спроектувати дизайн багатокімнатної квартири. Плануючи розробку дизайн проекту однокімнатної квартири і формуючи бюджет на реалізацію задуманого, необхідно враховувати, що квартира з однією спальнею – це, по суті, багатокімнатна квартира в мініатюрі: присутні ті ж функціональні зони, меблі та обладнання, але на меншій площі. Кількість комплектуючих, будівельних матеріалів і обсяг ремонтно-оздоблювальних робіт практично рівні як при облаштуванні 1-кімнатної, так і при ремонті невеликої 2-кімнатної квартири. Необхідно також враховувати, що в разі перепланування, реалізація всього проекту – вартість комплектуючих, матеріалів і робіт, буде на порядок дорожче, ніж в квартирі ідентичною площі без перепланування. Приймаючи рішення про перепланування, потрібно попередньо оцінити її доцільність – найчастіше, сучасні планувальні рішення дозволяють вдало оформити інтер’єр однокімнатної квартири без якої-небудь зміни конструктивних елементів простору, шляхом продуманого функціонального зонування.

Організація простору без перепланування та з переплануванням.

Збереження простору 1-кімнатної квартири без перепланування доцільно в тому випадку, коли необхідно виділити приватну зону спальні – це залежить від способу життя і складу родини. Також не завжди обов’язково виконувати перепланування, коли площі житлової кімнати та кухні великі і допускають виділення декількох функціональних зон. У прийнятті рішення про перепланування не останню роль відіграє фінансова сторона питання, так як знос перегородок – це завжди додаткові витрати.

Однак одним із способів максимального використання загальної площі і збільшення житлового простору квартири з однією спальнею є перепланування, яке часто зводиться до часткового або повного зносу несучих перегородок між кімнатою, кухнею, передпокоєм. Таким чином, 1-кімнатна квартира з роздільними приміщеннями перетворюється в єдиний простір квартири студії. Щоб квартира з відкритим плануванням була комфортною для проживання, її необхідно розділити на функціональні зони. Функціональне зонування квартири студії полягає у виділенні робочої кухонної, обідньої і вхідної зон, зон для відпочинку та сну, а також простору для зберігання речей.

Для позначення меж різних функціональних зон використовують конструктивні елементи: легкі декоративні перегородки, стельові конструкції і подіуми. Зонування можна також здійснити за допомогою комбінації різних, але гармонійно поєданих по відтінку і текстурі матеріалів в оздобленні стін або контрастних за фактурою і кольором підлогових покриттів. У ролі зонуючого елемента можуть виступити також меблі: диван, барна стійка, стелаж відкритого типу, комод. Цікаве рішення – використання біокаміна або електрокаміна для поділу простору – подібний елемент дизайну не тільки вдало відокремить зону відпочинку від кухонної і обідньої зон, але і зіграє роль оригінального акценту в інтер’єрі кухні-вітальні.

Крім об’єднання всіх приміщень в єдиний простір, площа інтер’єру студії може бути збільшена за рахунок лоджії. Включення нежилого приміщення в житловий інтер’єр – раціональний хід при облаштуванні невеликої однокімнатної квартири, який дозволить розширити межі постійно експлуатованої площі. Утеплення, встановлення радіаторів опалення або теплої підлоги дозволить використовувати лоджію як робочу або обідню зону – в залежності від того, з яким приміщенням вона межує: кухнею або кімнатою. Крім того, лоджія може перетворитися в зручний дамський будуар, якщо поставити туалетний столик з пуфом, або в компактну зону відпочинку – в цьому випадку досить крісел або невеликого дивана в комбінації з кавовим столиком. Таким чином, на лоджії можна організувати додаткові функціональні зони, а кілька звільнених квадратних метрів житлового інтер’єру використовувати для інших цілей.

Крім пошуку варіантів для максимального використання площі, в невеликих однокімнатних квартирах нерідко переслідується додаткова мета – візуальне розширення меж інтер’єрного простору шляхом вибору оптимального дизайну меблів і їх правильного розміщення, а також за рахунок створення візуальних ілюзій за допомогою світла, кольору і фактури поверхонь.

Прийоми візуального збільшення простору 1-кімнатної квартири.

Інтер’єр маленької за площею квартири бажано зробити легким і повітряним – досягти зорового збільшення простору можна за допомогою світлих поверхонь з легким глянцем, розсувних перегородок з прозорого або матового скла, тонких тканинних екранів і ширм. Щоб підсилити ефект легкості інтер’єру, в обстановці використовують меблі лаконічної форми з гладкими фасадами нейтральних відтінків. Для великої шафи-купе оптимальною буде конструкція від підлоги до стелі – фасадна площина таких меблів створює ілюзію цільної поверхні на зразок стіни, а будучи витриманою в світлому кольорі, візуально збільшить обсяг приміщення. За аналогією з меблевими фасадами, міжкімнатні двері також повинні бути стриманими по тону і конфігурації, без вигадливих фільонок і декору.

У маленьких квартирах небажане застосування оздоблювальних матеріалів з яскраво вираженою текстурою: деревних покриттів тангенціального розпилу, каменю з помітними прожилками, рельєфних панелей і фактурної штукатурки. Подібне оздоблення візуально звужує простір і робить невелике приміщення ще менше. Для маленької за площею 1-кімнатної квартири оптимальним вибором буде фарбування стін або обклеювання однотонними шпалерами, оздоблення каменем без структурного малюнка або штукатуркою без об’ємної фактури, а також облицювання панелями, шпонованим деревиною радіального розпилу.

Ідентичних правил щодо текстури матеріалів слід дотримуватися і при підборі текстилю – в дизайні маленьких квартир не рекомендується використання умовно «важких» тканин з бархатистою структурою і великим набивним малюнком. Штори простого фасону, зшиті з тонкої тканини, зроблять приміщення більш просторим, ніж в разі оформлення вікон. Практичний варіант і з точки зору догляду, і з позиції дизайну приміщення невеликої площі – це римські штори або портьєри з текстилю пастельних тонів, що поєднуються із загальним колірним рішенням інтер’єру. Не зовсім звичне, але сучасне і сміливе дизайнерське рішення – це вікна, неоформлені шторами, але з міркувань приватності доповнені жалюзі або рулонними шторами.

Крім того що при дизайні 1-кімнатної квартири необхідно забезпечити хороший доступ денного світла в приміщення, слід ретельно продумати розташування джерел штучного освітлення. Грамотне розміщення світильників і об’єднання їх в групи, тонкий підбір форми і колірної гами – такі нюанси дизайну інтер’єру квартири з однією спальнею дозволять не тільки домогтися зорового розширення простору, але і поліпшать його функціональність. Світло часто застосовується як допоміжний засіб зонування – окремі групи освітлення, що формують основне, локальне і направлене світло, допомагають досягти потрібного ступеня освітленості простору і більш чітко виділити функціональні зони квартири.

Незважаючи на невелику площу однокімнатних квартир, продумане функціональне зонування і ефектний дизайн здатні покращити невеликий простір, зробити інтер’єр маленьких квартир комфортним і виразним.

Секрети дизайну інтер’єру однокімнатної квартири 5.00/5 2 голос(ов)

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Поки ніхто нічого не написав :(

Додати коментар

Додати коментар
asdasd