Зробити замовлення

Основи дизайну інтер’єру

Written by moderator on . Posted in Статті, Створюємо дизайн інтер'єру

osnovy-dyzajnu-interieru

Сучасний інтер’єр – це простір, який тонко відображає внутрішній світ і характер людини, її стиль життя, цінності і звички. Це оточення, в якому людина відчуває себе щасливию і успішною, відчуває комфорт і затишок. Щоб сформувати сприятливу атмосферу для проживання – організоване і стильне, що володіє яскравою індивідуальністю і відповідає будь-якому життєвому сценарію, при проектуванні житлового простору дотримуються певних основ дизайну інтер’єру.

Дотримання основ дизайну при розробці дизайн проекту інтер’єру сприяє створенню функціональних і гармонійних просторів – приміщень з зручним плануванням, цільним композиційним рішенням, єдиною стилістикою, виразною кольоровою гамою, практичим оздобленням і обстановкою.

Планувальне рішення, функціональність і ергономіка.

Розробка дизайн проекту сучасного інтер’єру починається з пошуку такого планувального рішення приміщення, яке буде функціональним і ергономічним, комфортним і лаконічним. Основні ергономічні стандарти для проектування інтер’єрів сформовані на базі модулора Ле Корбюзьє, що дає розуміння про усереднені пропорції людського тіла. Дотримання норм ергономіки полягає в такому плануванні інтер’єрного простору, який буде максимально зручним для перебування людини – це стосується висоти стель і площ функціональних зон, ширини проходів і прорізів, рівнів розміщення навісних меблів і місць розміщення обладнання, і т.д. Ергономічні норми завжди враховуються при розробці планування і просторової композиції інтер’єру.

Композиційне рішення інтер’єру.

Композиція – основа основ в дизайні інтер’єру, вона передбачає побудову цілісного простору, всі елементи якого пов’язані між собою, підпорядковуються композиційному центру і знаходяться в гармонійній єдності. Гармонія в дизайні інтер’єру досягається завдяки пропорційності, домірності і врівноваженості всіх його частин, згрупованих в симетричну або асиметричну, статичну або динамічну, метричну або ритмічну композицію, а також взаємодіючих між собою за принципом подібності чи контрасту. Естетичні якості інтер’єру багато в чому залежать від узгодженості всіх складових композиції між собою за формою, габаритами, кольором, фактурою і підпорядкованості об’єднуючій ідеї.

Стилістика інтер'єру.

Важлива умова створення цілісного і гармонійного інтер’єру – відповідність усіх елементів дизайну приміщення єдиному стилю, обраного для ідейного рішення простору. Сукупність ознак стилю, присутніх в формоутворенні, кольоровій гамі, матеріалах, оздобленні поверхонь і т.д., дозволяє впорядкувати інтер’єр і надати йому стильову єдність. Рішення про те, в якому стилі буде витриманий інтер’єр, задає напрямок для роботи над дизайн проектом і окреслює рамки для вибору всіх складових дизайну.

Кольорова гама.

Колір – один з основних засобів дизайну інтер’єру, за допомогою якого досягається художня виразність, а також емоційна і психологічна комфортність інтер’єрного простору для людини. Розробляючи дизайн проект і підбираючи колірну гаму інтер’єру, в першу чергу враховують уподобання щодо кольору людини, підбираючи такі поєднання відтінків, які б тонко відбивали його внутрішній світ, цінності і характер, не викликали роздратування і створювали затишне середовище для проживання, а крім того, надавали приміщенню індивідуальність, відповідали стилістиці і гармоніювали між собою. Колірна гамма інтер’єру може підкорятися принципам нюансної або контрастної гармонії, включати в себе пастельні або насичені, теплі або холодні тони і, в залежності від завдань, які необхідно вирішити за допомогою дизайну, надати простору легкість або драматичність, відкритість або камерність, шляхетну строгість чи ексцентричність.

Освітлення інтер'єру.

Нарівні з композиційним рішенням і стилістикою, кольоровою гамою і іншими складовими дизайну інтер’єру, освітлення виступає одним з ключових факторів, що впливає на функціональність і гармонійність сприйняття інтер’єрного простору. У сучасному інтер’єрі освітлення виконує не тільки утилітарні функції, але і служить декоративним цілям: створює візуальні ефекти і змінює сприйняття форми предметів, окреслює функціональні і акцентні зони інтер’єру, а також моделює простір, виділяючи його достоїнства і приховуючи недоліки. При грамотній розстановці і угрупованню освітлювального обладнання в поєднанні з продуманим підбором кількості, виду і потужності джерел світла, одне і те ж приміщення здатне видозмінюватися і перетворюватися у середу, комфортну для відпочинку або роботи, прийому гостей або усамітнення. Комбінація м’якого фонового світла з локальним, спрямованим і акцентним видом освітлення, а також використання диммеров для регулювання інтенсивності світла – такі прийоми дозволяють сформувати найбільш затишну атмосферу, відповідну конкретному життєвому сценарію.

Дизайн освітлювальних приладів грає чималу роль в реалізації стилістичної концепції інтер’єру, підтримуючи просторові, формотворчих і колірні рішення, використані при розробці дизайн проекту. Розмір, конфігурацію, матеріал і колір плафонів світильників підбирають так, щоб елементи освітлення гармоніювали з усім інтер’єрних оточенням, не порушуючи його цілісності, а колірний тон джерела світла не перекручував колірну гамму оздоблювальних матеріалів, меблів, текстилю та інших комплектуючих інтер’єру.

Оздоблювальні матеріали.

Продуманий підбір оздоблювальних матеріалів – важливий аспект реалізації концептуальних рішень, прийнятих при розробці дизайн проекту інтер’єру. Розглядаючи різні будівельні матеріали для інтер’єрного оздоблення, враховують функціональне призначення, особливості експлуатації та обрану колірну гамму приміщення. Фінішні покриття для всіх поверхонь вибирають таким чином, щоб фізико-механічні властивості матеріалів відповідали передбачуваним умовам використання інтер’єру, а текстура, фактура і колористика оздоблення гармоніювали з меблями, обладнанням, декором і т.д. У дизайні сучасних інтер’єрів кращі екологічно чисті і зносостійкі оздоблювальні матеріали: натуральний камінь, керамічна плитка, деревний шпон, фарба на водній основі і мінеральні штукатурки – візуально ефектне оздоблення природних тонів, що формує нейтральний фон для інших складових інтер’єру: меблів і устаткування, текстильних і декоративних атрибутів.

Устаткування і меблі.

Одна з основ створення естетичного інтер’єру – ретельний підбір меблів: функціональних, ергономічних, витриманих по стилю. Щоб інтер’єр повністю виконував свої функції як комфортне приміщення для проживання, меблі повинні відповідати призначенню кімнат за своєю конструкцією, розмірами, зручністю. Пропорції і розміщення меблів в інтер’єрі повинні співвідноситися з обсягом простору, не порушуючи його композиційної цілісності, а виконання в матеріалі, фактура, текстура і колірна гамма – зі стилістичної ідеєю дизайну. Нарівні з меблями, не менш важливу роль в дизайні приміщення грає обладнання: сантехніка, світильники, радіатори опалення, побутові прилади і т.д. Ці комплектуючі інтер’єру вибирають не тільки виходячи з технічних параметрів, а й з урахуванням стилістики, конфігурації, кольору – так, щоб вони гармоніювали з усім інтер’єрним оточенням.

Текстиль та декоративні аксесуари.

Важлива умова формування затишної атмосфери в сучасному інтер’єрі – використання в дизайні простору текстилю та декоративних деталей. Текстиль для пошиття штор і оббивки м’яких меблів вибирають таким чином, щоб текстура, фактура, фасон тканинних виробів органічно поєднався зі стилістикою інтер’єру, а відтінок – підтримував колірне рішення дизайну приміщення. Крім текстилю, створення ефекту обжитого простору з яскравою індивідуальністю сприяє декор: картини, статуетки, вази і т.д. – Ці елементи нерідко стають інтер’єрними акцентами за рахунок оригінальної форми, кольорової палітри, малюнка або фактури поверхні. Як всі компоненти дизайну, включаючи оздоблення, меблі, текстиль і декор, гармоніюють між собою, дозволяє оцінити візуалізація, яка створюється в рамках дизайн проекту.

Візуалізація інтер'єрного простору.

Результатом розробки дизайн проекту виступає візуалізація, яка дозволяє проаналізувати, наскільки всі прийняті візуально-естетичні рішення відповідають початковій концепції інтер’єру. Крім цього, візуалізація служить основою для розробки робочих креслень, необхідних для реалізації задуманого в процесі ремонту та оздоблення, а також вибору оздоблювальних матеріалів, меблів та інших комплектуючих інтер’єру.

При розробці візуалізацій часто вдаються до навмисного створення оптичних ілюзій, спрямованих на приховування недоліків і виділення переваг інтер’єрного простору. Використовуючи властивості кольору і світла, дизайнери можуть візуально підкоригувати пропорції приміщення: зробити його більш високим або низьким, вузьким або широким. Наприклад, світла або глянцева поверхня створить ефект віддалення площині стіни або стелі від спостерігача, а темна або фактурна – наближення. Горизонтальний напрямок текстурного малюнка стінового оздоблення візуально розширить приміщення, а вертикальне – звузить. Моделювання інтер’єру комп’ютерними методами в процесі розробки дизайн проекту дозволяє розглянути кілька варіантів дизайну приміщення, оцінити правильність ідеї, прийняти остаточне рішення і приступити до реалізації проекту.

Використання основних принципів дизайну інтер’єру і на етапі проектування, і на стадії реалізації дизайн проекту дозволяє організувати естетичну і зручну житлову середу – простір, в якому людина буде відчувати себе комфортно і фізично, і психологічно. Простір, дизайн якого буде філігранно відображати її індивідуальність, життєві принципи і прагнення, надаючи сили для нових звершень.

Основи дизайну інтер’єру 5.00/5 3 голос(ов)
Коментарі

Додати коментар

Додати коментар
  • Дарина,

    Дякую вам за корисну інформацію!))

asdasd