Зробити замовлення

Колір в інтер’єрі квартири

Written by admin on . Posted in Ремонт у деталях, Статті

kolir-u-interieri-kvartyry

Дивлячись на будь-який інтер’єр, людина більшою мірою звертає увагу на форму предметів і колір всіх його складових. Саме за цими сполученнями людина і визначає – подобається йому інтер’єр чи ні. І якщо з формами предметів все гранично ясно, оскільки їх формотворчі це наслідок обраного стилю або стилістичної спрямованості інтер’єру, то з кольором справа йде набагато складніше, оскільки значення і властивості кольору, роблять на людину психологічний вплив, і кольорова гамма сприймається на підсвідомому рівні.

Колір – є неминучим атрибутом навколишнього предметно-просторового середовища. А тому існує навіть ціла наука – колористика, яка вивчає і використовує знання про природу основних, складових і додаткових кольорів, характеристик кольору, кольорових контрастів, змішування кольорів, колориту, кольорової гармонії і кольорової культури. Колористика грунтується на фізичних параметрах кольору, правилах гармонізації кольорів і відтінків, а її психофізіологічний фундамент враховує всі уявлення людини про колір. У зв’язку з цими факторами, практичні знання колористики застосовні до будь-яких сфер життєдіяльності людини, і дизайн інтер’єру в даному випадку не виняток.

Сприйняття людиною кольору в інтер’єрі.

Наше оточення надзвичайно барвисто, так як людське око має здатність розрізняти близько півтора мільйона кольорів і відтінків. Сприйняття кольору в цілому у різних людей однаково, але у кожної людини до якого-небудь кольору є своя особиста схильність, і у кожної людини є своя улюблена кольорова гамма, тому ставлення різних людей до різних кольорів, в деякій мірі суб’єктивно. Оскільки колір здатний викликати певні емоції, то в залежності від характеру людини і психологічного стану, вона намагається оточити себе тією кольоровою гамою, перебуваючи в якій вона буде почувати себе максимально сприятливо і впевнено. З цього випливає висновок: що, людина за допомогою кольору висловлює свою особистість та індивідуальність, а оскільки всі люди по-своєму різні і мають різні темпераменти, а тому і мають різне відношення до кольору.

У кольорову основу дизайну інтер’єру квартири закладаються певні уподобання людини в тому чи іншому колориті або кольоровій гамі. Тому створюючи дизайн інтер’єру, і прислухаючись до своїх особистих відчуттів, людина намагається оточити себе тією кольоровою гамою, в якій вона буде почувати себе найбільш комфортно психологічно. А від того, наскільки грамотно будуть підібрані поєднання всіх кольорів, складових інтер’єру, в цілому і залежатиме сприйняття людиною кольору в інтер’єрі. Сприйняття кольору в інтер’єрі так само пов’язано з емоційним враженням від поєднання різних кольорів, виконаних за певними правилами, ставлення до яких може мінятися не тільки у різних людей, але і у однієї і тієї ж людини.

Вплив кольору в інтер’єрі на людину.

Колір – один з ефективних засобів оформлення інтер’єру, за допомогою якого можна досягти високої художньої виразності інтер’єру. Але колір не тільки визначає художні якості інтер’єру, а й допомагає створити найбільш сприятливі умови для емоційного стану людини, його здоров’я і настрою. Перебуваючи в оточенні певної кольорової гами, підсвідомість людини вловлює характер кольору і асоціює його з кольорами з сформованих раніше образів.

Колір здатний впливати на фізіологічні процеси людини і на її психологічний стан. Колір володіє оптичною властивістю, яке сприймається в нашому оточенні як усвідомлене візуальне відчуття, тому колір має здатність, залежно від сприйняття людиною, керувати її емоціями і вчинками. Враховуючи тривалість впливу кольору в інтер’єрі на людину, колір здатний викликати позитивні або негативні емоції. Колір, який не відповідає сприйняттю людини за психотипом, може викликати роздратування, злість або апатію, а якщо знати властивості кольору і правильно застосовувати їх специфіку, то властивості кольору здатні радувати, заспокоювати і умиротворяти людини. Під психологічним впливом кольору мається на увазі емоційні відчуття або переживання, які тісно пов’язані з асоціаціями і виникають у людини в оточенні певного кольору.

Характер і виразність кольору можуть істотно відрізнятися, залежно від сприйняття кольору людиною і виникнення у неї різного роду асоціацій. Кожна людина намагається пояснити емоційну характеристику того чи іншого кольору характером предметів, якими він зазвичай сприймає такий колір. Ця, суто індивідуальна особливість кожної людини, яка залежить від набутого цією людиною досвіду в сприйнятті кольору, а так само її інтуїції. І будь-яких правил, які будуть точно і однозначно асоціювати колір з іншими предметами – не існує, але з певною часткою ймовірності можна припускати, що зелений колір у багатьох людей буде асоціюватися з деревами і травою, жовтий – із сонцем і піском, а блакитний – з небом і морем. Кольорові асоціації часто застосовуються при організації житлового простору в дизайні інтер’єру, наприклад, для створення затишної атмосфери у вітальні, повноцінного відпочинку в спальні, ведення зосередженої розумової діяльності в кабінеті, або сприяє активному і енергійному проведенню часу в дитячій.

Характерність кольору в інтер'єрі.

Кожен колір наділений певними рисами і часто має однакові сприйняття у людей, які можна розглянути окремо.

Червоний колір – асоціюється з вогнем, енергією, любов’ю, пристрастю, швидкістю, кров’ю і небезпекою. Сприймається як гарячий, наповнений життям колір, робить дуже сильний стимулюючий вплив на мозок і нервову систему. Червоний колір в інтер’єрі – може покращувати настрій, викликати сильні почуття і бажання, спонукати до дій, і в теж час, у деяких людей або при тривалому впливі, відчуття тривоги, пригнічення або агресію. Червоний колір символ сили, лідерства, розкоші і багатства.

Жовтий колір – такий же життєрадісний і яскравий колір, як відчуття теплих і приємних променів сонця в літній день, здатних зарядити позитивною енергією. Жовтий колір в інтер’єрі – це сильно стимулюючий колір, сприяючий зосередженості, збільшенню концентрації, прийняттю правильних рішень, а так само здатний заряджати оптимізмом, вселяти впевненість і підвищувати працездатність, при цьому, не даючи перевтомлюватися людині. Цей колір асоціюється з сонцем, пляжем, золотом, радістю і щастям. Жовтий колір символізується з інтелектуальністю, перемогою, славою, розкішшю, захопленням.

Помаранчевий колір – виникнув від змішання червоного і жовтого кольорів, а тому має близькі і позитивні їх характеристики. У помаранчевому кольорі вщухає палкість і енергія червоного кольору, оскільки він отримує на противагу спокій і життєрадісність, властиві властивостям жовтого кольору. Помаранчевий – це динамічний, що бадьорить і одночасно теплий і життєстверджуючий колір, в інтер’єрі створює атмосферу відчуття затишку, щастя, благополуччя і оптимізму. Найчастіше асоціюється з апельсинами, восени, заходом сонця. Помаранчевий колір символ зрілості, балансу достатку, багатства і цілеспрямованості.

Зелений колір – часто сприймається як колір життя, молодості, природи, весни і оновлення. В інтер’єрі цей колір заспокоює нервову систему, сприяє розслабленню і зняттю втоми, дає відчуття відновлення життєвих сил, а так само відчуття впевненості, стабільності, захищеності. Застосування зеленого кольору в оформленні інтер’єру завжди додає йому свіжості, натуральності й умиротворення. Зелений колір здатний нейтралізувати або врівноважити негативні впливи інших кольорів, але при великій концентрації в оточенні може викликати надмірне розслаблення, млявість, лінь, а енергійні або експресивні люди можуть вважати такий колір нудним. Зелений колір символізується з позитивною життєвою енергетикою, ростом, розвитком, потенціалом.

Блакитний колір – асоціюється з ясним небом, чистою водою, свіжістю і прохолодою. У блакитному кольорі криється стійка енергія добра, щирості, натхнення. Застосовуючи блакитний колір в інтер’єрі, можна досягти відчуття безтурботності, легкості, занурення в приємні спогади, спокою і благополуччя, розвитку креативності та духовності. Під впливом цього кольору зменшується тривожний стан, сором’язливість, знижується напруга. Головне знати міру, інакше в надлишку цей колір здатний призвести до втоми і меланхолії. Але, не дивлячись на уявну легкість, блакитний колір допомагає зосередитися, створює відчуття впевненості та надійності. Блакитний колір символізує тактовність, елегантність, спокій, гармонію, щирість, мудрість.

Синій колір – безтурботний і глибокий, таємничий і загадковий, нескінченний і зачаровуючий. У цього кольору немає меж, він затягує і занурює в себе. З одного боку він холодний та надто суворий, але з іншого боку заспокійливий, звільняючий розум від непотрібних думок і зайвих переживань, занурюючий в стан умиротворення і концентрації. Цей колір має сильний психологічний вплив, будучи кольором переконання, він штовхає до пошуку істини і розуміння сенсу життя, і у деяких людей може призводити до мрійливості, втрати реальності, слабкості, фанатичності. Синій колір символізує вічні цінності, сталість, наполегливість, впевненість, самовідданість. Вважається сильним, консервативним, благородним і статусним кольором.

Фіолетовий колір – це рівновага духовної сили і матеріального світу. Цей колір величний, надихаючий, не стандартний, це суміш вогню і води, суміш червоного і синього. Асоціюється з чимось ексклюзивним, креативним і творчим. Фіолетовий колір здатний стимулювати роботу мозку, допомагає зосередитися або налаштуватися на пошук нових ідей. І в той же час, фіолетовий колір сприяє заспокоєнню, розслабленню, відволіканню від тривожних думок або роздратування. Такий колір людьми може сприйматися по-різному і навіть суперечливо. Для когось це негативні емоції, поганий настрій або відчуження, а для когось фіолетовий колір символ влади, мудрості, гідності, екстравагантності, величі і розкоші.

Коричневий колір – викликає асоціації з деревами і землею під ногами. А тому коричневий колір вважається кольором надійності, впевненості, міцності і безпеки. Цей колір, як ніякий інший, надає найпозитивніший вплив на людину, допомагає, знайти спокій при стресових ситуаціях, і навіть полегшує фізичний біль. В інтер’єрі, для багатьох людей коричневий колір став кольором домашнього затишку і сімейного вогнища, він сприймається нейтральним і близьким за своєю природою до сприйняття людиною. Є універсальним кольором і відмінно поєднується з будь-якими іншими кольорами при правильному і гармонійному виборі відтінків. Коричневий колір символізує престижність, солідність, достойність, консервативність, стійкість, грунтовність.

Чорний колір – є сильним і важким для сприйняття кольором. Чорний колір, завдяки своїм властивостям здатний підкреслити особливий стилістичний ефект чи виділити достоїнства іншого кольору, у великому же кількості здатний пригнічувати і вводити в депресію. Найчастіше в інтер’єрі він служить поєднанням для теплих або яскравих кольорів, а так само для додання інтер’єру контрастності. Його не можна замінити при створенні чітких форм і ліній. Чорний колір асоціюється з силою, сміливістю, відважністю, строгістю, злом, руйнуючою енергією, магією і трауром. Часто він співвідноситься з нескінченністю, допомагає зосередитися і відсторонитися від мирської суєти. Чорний колір є символом класики, виразності, елегантності, багатства, розкоші.

Білий колір – кристально чистий, повітряний, позитивний і життєрадісний колір, в буквальному сенсі цього слова заряджаючий своєю позитивною енергетикою. Білий колір розбурхує свідомість і таїть у собі безтурботність водночас. Він асоціюється з легкістю, спокоєм, цнотливістю, стерильністю, духовністю, зимою і снігом. Але холод цього кольору в інтер’єрі, дуже легко змінити будь-якими теплими кольорами і найчастіше цей колір використовується в якості фону, де будь-які кольори на ньому виглядають соковито і яскраво. Білий колір характеризується досконалістю і завершеністю, явною демонстрацією абсолютного і остаточно прийнятого рішення. Білий колір в інтер’єрі – це повна свобода для можливостей і зняття всіляких обмежень. При невмілому застосуванні, або надлишку в оточенні, може викликати відчуття нестачі, неповноцінності, відчуженості, байдужості, млявості. Білий колір містить в собі всі кольори спектру в рівному співвідношенні, і є результатом їх змішання, тому він являє собою уособлення єдності, злагоди і гармонії. Він символізує благородство, знатність, велич, добробут.

Сірий колір – в основному асоціюється з поганою погодою, непоказним виглядом, кольором міста, пилом, буденністю, рутиною, тугою і смутком. Але всупереч такому сприйняттю, в інтер’єрі він виглядає шляхетним, витонченим і елегантним. Застосування сірого кольору в сучасних інтер’єрах стало модною тенденцією. Сірий колір – колір інтелекту, він розслабляє, допомагає людині відчувати себе впевнено і спокійно в інтер’єрі. За природою походження, сірий колір є особливою гармонією з’єднання двох протилежностей: білого і чорного кольорів. Тому він і сприймається в інтер’єрі, як щось своєрідне, врівноважене і практичне. Сам по собі колір нейтральний, не кидається в очі, не привертає уваги, часто використовується в інтер’єрі як фоновий, але в той же час він володіє незвичайною красою, в поєднанні з іншими, особливо яскравими кольорами. Не вміло використаний цей колір, дійсно, може стати банальним і нудним, але якщо сірий колір застосовувати безпосередньо як єдиний локальний колір форми, як другорядний сполучний елемент або як елемент фонової структури колористичної композиції, то він займе гідне місце в інтер’єрі, зробить його розкішним і вишуканим.

Вибір кольору в інтер’єрі є основним з головних завдань дизайну. Оскільки сприйняття кольору в інтер’єрі, крім уподобань людини, дуже тісно пов’язаний з такими засобами дизайну як: композиція, масштаб, пропорція, акцент, контраст. Особливо важлива роль кольору і його сприйняттю приділяється при необхідності досягнення певної образності інтер’єру, відображення в повній мірі його індивідуальності, сутності форми, характеру, в приховуванні вад і недоліків, виділенні достоїнств і переваг.

Колір в інтер’єрі квартири 5.00/5 3 голос(ов)

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Поки ніхто нічого не написав :(

Додати коментар

Додати коментар
asdasd