Зробити замовлення

Керамічна плитка – особливості і достоїнства

Written by admin on . Posted in Застосовуємо матеріали, Статті

keramichna-plytka

Керамічна плитка вже протягом кількох десятиліть утримує свої позиції найбільш популярного й затребуваного матеріалу для проведення ремонтних та оздоблювальних робіт. При цьому її популярність цілком з’ясовна і не піддається сумніву. Керамічна плитка має велику кількість достоїнств й особливостей, яких немає у інших видів оздоблювальних матеріалів.

Достоїнства керамічної плитки.

Перш за все, варто відзначити міцність і зносостійкість даного виду оздоблювального матеріалу. Досліди та випробування підтверджують, що керамічна плитка може без шкоди витримувати великі механічні навантаження, де межа міцності плитки, буде напряму залежати від її щільності, товщини і водопоглинання. Якщо керамічна плитка, призначена до певних видів і умов експлуатації, буде укладена по всіх будівельних нормах і правилах, то таке покриття буде практичним і не зіпсує свій зовнішній вигляд протягом довгих років, чим не зможе похвалитися, будь-який інший оздоблювальний матеріал, окрім керамограніту.

Керамічна плитка також володіє вогнестійкістю, не проводить електричний струм, екологічно нешкідлива і натуральна. Вона не втрачає своєї яскравості навіть при тривалому впливі сонячних променів. Керамічна плитка не піддається руйнуванню при контакті з хімічними речовинами, за винятком  фтористоводородної кислоти.

Керамічна плитка вважається найбільш гігієнічним оздоблювальним матеріалом. Вона легко відчищається від різного роду забруднень. При цьому в догляді за плиткою можна використовувати найрізноманітніші чистячі і миючі засоби. Вони не здатні завдати шкоди покриттю.

Важливим достоїнством керамічної плитки також є великий вибір кольорів, текстурних і фактурних рішень, які широко представлені на сучасному ринку оздоблювальних матеріалів. За допомогою керамічної плитки можна створювати оригінальний дизайн, реалізовувати найсміливіші і незвичайні дизайнерські рішення.

Керамічна плитка для підлоги.

Для оздоблення підлоги в ванній кімнаті, кухні, передпокої або коридорі дуже часто використовують керамічну плитку. Тут краще всього робити вибір в користь плитки, що має структуровану поверхню. На ній не буде слизько і небезпечно.

Для ванної кімнати, де завжди підвищена вологість, краще вибирати водостійку плитку, нечутливу до дії водяної пари і різного роду хімічних речовин, які можуть входити до складу миючих засобів, а також засобів особистої гігієни.

Для підлоги в передпокої вкрай важлива висока міцність і стійкість до механічних пошкоджень. Плитка не повинна швидко стиратися і підтримувати ковзання. Найбільш раціональним рішенням для коридору є неглазурована плитка або керамограніт. Також сьогодні популярна плитка, що відрізняється тонкокерамічною структурою.

Практика показує, що на кухні дуже часто проливаються різні масла і жири, органічні кислоти. Тому краще вибирати для такого приміщення плитку, покриту глазур’ю. Від глазурі залежить і твердість плитки, і непроникність різних рідин. Вона буде більш практичною у використанні. Таку поверхню легше всього буде мити і чистити.

Сучасна підлогова керамічна плитка може мати найрізноманітніші габарити. При цьому вибирати відповідний розмір варто з урахуванням площі приміщення, що оздоблюється. Для кімнат площею менше 6 квадратних метрів не бажано вибирати кахель великих розмірів. Він буде виглядати надмірно громіздким і ще більше звужувати простір. Для просторих приміщень добре підійде велика плитка, яка додасть ще більший обсяг. Для оздоблення маленьких площ оптимальним рішенням є плитка зі сторонами 33 або 45 сантиметрів. При цьому краще уникати візерункового декору, який здатний також візуально перевантажити і стиснути простір.

Покриття підлоги керамічною плиткою зазвичай створює відчуття холоду. Необхідно обдумано застосовувати дане підлогове покриття там, де часто доводиться ходити босоніж. Щоб усунути подібний дефект, досить укласти під плитку електричну систему теплої підлоги.

Керамічна плитка в санвузлі.

В даний час в квартирах все частіше влаштовуються великі за площею санвузли. Однак в більшості випадків дане приміщення не відрізняється особливим простором. Подібний факт значно звужує можливості вибору керамічної плитки. Залишаються актуальними лише варіанти, які візуально розширюють простір. З цим добре справляється плитка світлих відтінків. Ефектно виглядають на плитці дрібні декоративні елементи. Чим менше розміри самої керамічної плитки, тим більш просторим буде здаватися приміщення ванної кімнати. Якщо приміщення ще й не відрізняється високими стелями, то трохи візуально підняти їх можна за допомогою вертикалей з плитки більш темного відтінку.

Керамічна плитка у ванній кімнаті і туалеті повинна поєднуватися з плиткою на підлозі в тих приміщеннях. Краще спочатку вибирати вироби з однієї колекції. У магазинах оздоблювальних матеріалів сьогодні легко можна знайти комплексні рішення для оздоблення приміщення в цілому.

Керамічна плитка на кухні.

У кухні плитку укладають не тільки на підлогу, про що говорилося раніше. Її використовують також для укладання на кухонний фартух. В даний час є велика кількість різних матеріалів, які використовуються для цих цілей. Можна виготовити фартух, приміром, з акрилового каменю або скла, проте керамічна плитка для даних цілей не втрачає своєї популярності. Це ідеальний варіант для оздоблення стін між стільницею і настінними шафами. Насамперед, це пояснюється тим, що керамічна плитка є самим надійним матеріалом. Вона не боїться нагрівання. При цьому керамічна плитка легко очищається від різноманітних забруднень за допомогою широкого спектру чистячих засобів. Така поверхня не пропускає воду, що дуже актуально для оздоблення стін поблизу раковини.

Вибирати підходящу керамічну плитку для створення кухонного фартуха слід з урахуванням колірного рішення майбутнього кухонного гарнітура. Плитка може підтримувати колір кухні або контрастувати з ним. Для невеликих по площі кухонь краще використовувати плитку зі сторонами менше 15 см, або мозаїку.

Укладати плитку для створення кухонного фартуха необхідно дуже уважно. При цьому до уваги береться розмір кухонних меблів. Їх кордони повинні повністю збігатися, чого досить складно домогтися. Складність полягає в тому, що монтаж плитки виробляють до моменту встановлення кухонних меблів.

Для створення кухонного фартуха добре підійде плитка з матовою і глянцевою поверхнею. Однак краще вибирати вироби з рівною гладкою поверхнею, так як при наявності рельєфу її складно мити і чистити.

Керамічна плитка у житлових кімнатах.

На сьогоднішній день керамічна плитка стала завойовувати все більше і більше життєвого простору в будинку. Така звична у ванній кімнаті, вітальні і кухні, сьогодні вона впевнено займає пріоритетні позиції оздоблювального матеріалу і в житлових кімнатах. В каталогах, або на сайті фабрик виробників, досить часто можна побачити спальню або вітальню, в яких підлога, або окремі ділянки стін, викладені керамічною плиткою. У нас же такі варіанти оздоблення поки що не дуже поширені, зважаючи на багаторічні усталені звички і стереотипи – укладати на підлогу в кімнатах паркетну дошку, ламінат або ковролін. Але прийшов час ламати переконання, як мінімум, завдяки різноманіттю колекцій, виконаних у вигляді імітації дерев’яних покриттів.

З огляду на практичність і явні переваги керамічної плитки перед іншими видами оздоблювальних покриттів, її можна використовувати в житлових кімнатах без побоювань. А завдяки численним структурам і фактурами, кольором і розмірам, з’являється унікальна можливість підібрати даний матеріал в інтер’єр будь-якого стилю  хоч сучасного, хоч неокласики.

Застосування керамічної плитки в житлових кімнатах вимагає досить серйозного і вдумливого підходу. Не можна використовувати будь-яку вподобану плитку, передбачувану за призначенням для ванної кімнати. В інтер’єрі вітальні, спальні, дитячої, або кабінету необхідно розглядати тільки ті колекції, які призначені саме для житлових кімнат. Плитка для житлових приміщень повинна володіти декоративною якістю, що заміняє звичні матеріали – шпалери, штукатурку, або паркет. Керамічна плитка для житлових зон повинна володіти презентабельним зовнішнім виглядом відповідним загальній концепції та ідеї інтер’єру.

Як зробити правильний вибір.

При покупці керамічної плитки важливо враховувати її характеристики і експлуатаційні показники. Її властивості можна визначити по зворотному боці. Якщо там є багато пор, то якість плитки більш низьке і виріб може пропускати воду. Класи керамічної плитки виробники позначають за допомогою букв АА, А, В, С. Чим далі використана буква розташована в алфавіті, тим більшою пористістю володіє плитка.

Вибираючи плитку за певними параметрами характеристиками, не варто також забувати і про зовнішній вигляд, для створення гармонії із загальною стилістикою приміщень.

Також важливо враховувати тип поверхні плитки: глянсовий або матовий. Глянсова поверхня, звичайно, буде відображати більше світла. Однак за матовою плиткою легше доглядати та утримувати її в чистоті. На глянсовій поверхні завжди будуть видні мильні плями, патьоки і краплі.

Вибирати колір керамічної плитки необхідно з урахуванням якості освітлення в приміщенні. Воно може суттєво змінювати відтінок плитки. Жовте світло, наприклад, перетворює блакитну керамічну плитку у матеріал більш зеленого відтінку. Білий світ наділяє плитку блакитного кольору відтінком бежевого.

Розрахунок необхідної кількості керамічної плитки необхідно проводити дуже уважно і передбачати приблизно 10-ти відсотковий запас. Він може знадобитися, якщо в ході роботи плитки отримають пошкодження. Іноді запас необхідний з вини виробника, який в коробку з плиткою одного відтінку може покласти виріб, що відрізняється за кольором. Важливо врахувати запас, якщо планується діагональне розміщення керамічної плитки. Запас також можна використовувати для заміни окремих елементів покриття, які можуть пошкодитися в процесі експлуатації.

При необхідності укласти кахель у ванній кімнаті або вітальні, на стінах або підлозі, провести укладання мозаїчного кухонного фартуха або керамограніту за порталом каміну краще звернутися за допомогою до професіоналів. Навіть незначна помилка новачка в справі укладання керамічної плитки може обернутися необхідністю повного перероблення всіх виконаних робіт, що вимагає додаткових грошових витрат і часу.

Керамічна плитка – особливості і достоїнства 5.00/5 2 голос(ов)

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Поки ніхто нічого не написав :(

Додати коментар

Додати коментар
asdasd