Зробити замовлення

Як уникнути помилок під час ремонту та оздоблення

Written by admin on . Posted in Корисні поради, Статті

jak-unyknuty-pomylok-pid-chas-remontu-ta-ozdoblennja

Після тривалої експлуатації оздоблення будинку або придбання квартири в новобудові багато хто замислюється про проведення ремонта. Починають з того, що підшукують виконавця, гіпотетично оцінюють обсяг робіт, розглядають орієнтовні цінові пропозиції і складають приблизний кошторис. І дуже часто, на основі тільки попередніх розрахунків і поверхневого аналізу приймають рішення виконувати ремонт. Люди, які вперше стикаються з ремонтом і мало знайомі з його специфікою, рідко замислюються про те, що в процесі ремонтно-оздоблювальних робіт можуть бути здійснені численні помилки: як видимі на момент здачі об’єкта, так і ті, які стають явними на стадії його експлуатації.

Не кожен, хто планує ремонт, усвідомлює, що виправлення помилок різного характеру, вчинених у процесі виконання ремонтно-оздоблювальних робіт, істотно подовжує терміни ремонту і збільшує його вартість. Уникнути необгрунтовано витратного або затяжного ремонту можна в тому випадку, якщо ознайомитися з найбільш поширеними помилками, що виникають на всіх стадіях його виконання.

Розробка дизайн проекту.

Найбільш груба помилка, яка може бути здійснена при непрофесійному підході до ремонту – його проведення без розробки дизайн проекту, що відображає кінцеву візуальну мету ремонтно-оздоблювальних робіт з урахуванням побажань замовника щодо планувального рішення, стилю, колірної гами і т.д. Дизайн проект заздалегідь дає розуміння про те, як буде виглядати інтер’єр після закінчення ремонту, він дозволяє зіставити між собою і підрахувати кількість застосовуваних оздоблювальних матеріалів, а також визначитися, які види і обсяги робіт необхідно буде виконати.

Обгрунтування технічних рішень.

Без попередньо врахованих технічних нюансів експлуатація квартири після ремонту буде приносити численні незручності. Приступаючи до ремонту, потрібно заздалегідь визначити місця встановлення сантехнічного та електричного обладнання, щоб спланувати розташування розеток, вимикачів; розробити схему прокладання інженерних комунікацій: проводів, труб, вентиляційних каналів і т.д.; розрахувати навантаження на монтовані конструкції; продумати закладання ізоляційних матеріалів.

Наприклад, чітка схема розміщення розеток і вимикачів, прив’язана до плану з розстановкою меблів, позбавить від такого дискомфорту, як неможливість підключення побутової техніки в розетку, яка опинилася за меблями або дверима. Непродуманий план розміщення освітлювальних приладів без розподілу на групи під різні життєві сценарії спричинить за собою недолік або надлишок освітлення в певних зонах кімнат. Заливання стяжки в одному рівні, без прив’язки до товщини підлогових покриттів, потребує облаштування дискомфортних порогів в місцях стику покриттів. Невірно сплановані місця розміщення і напрямок відкривання дверей можуть привести до перетину полотен в невеликих просторах коридорів і холів, заходження на меблі та сантехнічні прилади.

Одна з поширених помилок при некваліфікованому ремонті – відсутність посилених конструкцій, ізоляційних і армуючих шарів там, де вони необхідні. Наприклад, якщо стелі і перегородки зібрані з гіпсокартону на металлокаркасі, то в місцях встановлення навісних меблів, світильників і інших елементів зі значною вагою монтують закладні елементи у вигляді посиленого профілю. У процесі підготовки підлоги до оздоблення у вологих приміщеннях виконують гідроізоляцію основи для запобігання затоплення нижніх поверхів і псування несучих конструкцій будинку. При ремонті в будинках нової споруди армують стіни і стелю, щоб знизити ймовірність утворення тріщин внаслідок усадки будівлі.

Оцінка стану приміщень перед виконанням ремонту.

Перед початком ремонту необхідно оцінити стан всіх базових поверхонь в приміщеннях: підлоги, стелі, стін на наявність кривизни і тріщин. У будинках старої споруди потрібно проаналізувати стан прихованих комунікацій систем водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції, електропостачання та визначити необхідність проведення робіт по заміні або ремонту труб, радіаторів, вентканалів, проводки. Наприклад, якщо не замінити електропроводку в квартирі будинку старої споруди, то вона може не витримати навантаження від потужних побутових приладів, що призведе до вибивання автоматичних вимикачів. Щоб ліквідувати наслідки і усунути допущену помилку, потрібно робити нову розводку електрики, а потім оновлювати оздоблення стін.

Крім оцінки стану комунікацій і поверхонь, потрібно проаналізувати джерела тепловтрат і при необхідності утеплити стіни, вікна та вхідні двері, замінити радіатори опалення або збільшити кількість нагрівальних секцій. Якщо не виконати утеплення стін в квартирах деяких будинків старої споруди, то вони будуть промерзати, сиріти, покриватися цвіллю і грибком, що негативно позначиться на мікрокліматі кімнат, а також призведе до руйнування оздоблення.

Частковий ремонт.

Одна з поширених помилок, що здійснюються в процесі ремонту – виконання оздоблювальних робіт частково, по кімнатах, а не одночасно у всій квартирі або будинку. В результаті такого підходу підлоги або стелі в різних приміщеннях можуть не збігатися за рівнем, розводка комунікацій буде ускладнена, а вже нанесені покриття – пошкоджені внаслідок триваючих брудних і мокрих процесів. Заливка стяжки і оштукатурювання стін, укладання плитки та нанесення фінішних покриттів – роботи, пов’язані з високою вологістю і утворенням пилу. Наявність зайвої вологи в приміщеннях погано позначиться на функціонуванні побутових приладів, зовнішньому вигляді дерев’яних меблів і дверей. Будівельний пил буде осідати на вже оздоблених стінах і стелях, на обладнанні і меблях, абразивний бруд викличе псування укладених підлогових покриттів.

Якщо виділеного бюджету недостатньо для виконання ремонту у всіх приміщеннях, то краще не починати ремонтні роботи і накопичити ще трохи коштів. Або скористатися іншим варіантом – зробити максимально бюджетний ремонт, але відразу у всій квартирі або будинку.

Дешеві будівельні та оздоблювальні матеріали.

Використання в ремонтних роботах самих бюджетних матеріалів – нетривких і низькоякісних будівельних сумішей, фінішних покриттів і інших комплектуючих – стане причиною короткого терміну служби ремонту, який через нетривалий час доведеться робити заново. Наприклад, економія на комунікаціях водопостачання – закладання металопластикових труб з недорогими фітинговими сполуками, може привести до протікання і псування оздоблення.

Окремі види низькопробних будівельних, конструктивних і оздоблювальних матеріалів не тільки швидко руйнуються, але ще і небезпечні для здоров’я – виділяють токсичний формальдегід, леткі сполуки свинцю, фенолу, аміаку і силікатний пил. Ці речовини провокують головні болі, призводять до високої стомлюваності і апатії. Купуючи оздоблювальні матеріали, необхідно звертатися за допомогою до фахівців, щоб підібрати оптимальні за ціною і якістю варіанти оздоблення, яке буде довговічним, безпечним і одночасно естетичним.

Контроль ходу ремонту.

Вибравши підрядника і поклавши на нього всі ремонтно-оздоблювальні роботи, не можна усуватися від процесу – необхідно постійно вникати в усі стадії ремонту і контролювати виконавців. Оскільки при виконанні ремонтно-оздоблювальних робіт можливі відхилення від умов дизайн проекту, похибки в створюваних основах стін, підлог, стель, відхилення від горизонту і вертикалі при встановленні конструкцій і обладнання. Можливі випадки, коли майстер по своїй неуважності, просто не в тому місці виведе розетку або випуск водопровідної труби, а може бути, при монтажі міжкімнатних перегородок не витримати розмір там, де він вкрай важливий. А щоб не допускати помилки і не переробляти великий обсяг роботи в подальших етапах – необхідно стежити за ходом виконання ремонту на кожному проміжку робіт, своєчасно виявляти відхилення, похибки і недоліки, якщо такі виникнуть.

Деякі будівельні бригади діють суто за вказівкою, не проявляючи ініціативи і не піклуючись про те, як клієнт буде себе почувати в процесі експлуатації квартири або будинку. Вони працюють з тими оздоблювальними матеріалами, які вибирає замовник самостійно, не даючи порад і рекомендацій, не пояснюючи недоліків чи переваг того чи іншого покриття. В результаті після закінчення ремонту можуть стати явними небажані властивості будь-якого матеріалу, але виправити цю помилку буде вкрай проблематично і затратно.

Не кваліфіковано виконаний ремонт.

Концентруючи увагу на невисокій вартості послуг деяких будівельних бригад, не всі віддають собі звіт в тому, що низькі ціни на ремонтно-оздоблювальні роботи – наслідок низької кваліфікації працівників. При виборі недосвідченого підрядника існує ризик затяжного ремонту, неякісного виконання робіт, збільшення кошторису за рахунок ремонтних процесів, які не враховані спочатку. Непрофесійно зроблений ремонт після тривалого періоду, а уявна економія обернеться ще більшими витратами – усунення помилок і недоробок часто пов’язане з пошкодженням фінішних покриттів і тягне за собою подвійні витрати матеріалів.

Ремонт квартир і будинків – складний і багаторівневий процес, який в разі ведення непрофесійними виконавцями пов’язаний з множинними помилками різного характеру. Щоб уникнути помилок на підготовчому етапі до ремонту необхідно грунтовно опрацювати дизайн проект, оцінити технічні параметри і стан приміщень, щоб визначити точний обсяг і всі види ремонтно-оздоблювальних робіт. За допомогою фахівців підібрати оздоблювальні матеріали та застосування їх в оздобленні кожної кімнати. У процесі комплексного ремонту необхідно крок за кроком, виконати розведення комунікацій, провести підготовчі чорнові та оздоблювальні роботи, встановити конструкції і устаткування. В результаті такого підходу до ремонту, помилок можна уникнути, або звести їх до мінімуму, і тоді квартира або будинок, стане тим затишним простором, в якому буде приємно перебувати і комфортно жити.

Як уникнути помилок під час ремонту та оздоблення 5.00/5 2 голос(ов)

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Поки ніхто нічого не написав :(

Додати коментар

Додати коментар
asdasd