Зробити замовлення

Дизайн квартири студії

Written by admin on . Posted in Статті, Створюємо дизайн інтер'єру

dyzajn-kvartyry-studiji

Люди, які прагнуть створити в своїй квартирі функціональний і виразний простір, візуально повітряний і легкий для сприйняття, найчастіше віддають перевагу – студії, інтер’єру з відкритим плануванням. Інтер’єру, оригінальному за просторовим рішенням, відкритого для реалізації самих незвичайних дизайнерських ідей. Інтер’єру, об’єднуючого вітальню, кухню, їдальню, прихожу в єдиний простір, в якому буде в рівній мірі комфортно відпочивати і спати, готувати їжу і обідати, проводити дозвілля в колі сім’ї і приймати гостей.

Сучасні тенденції в дизайні інтер’єру, меблів і оздоблювальних матеріалів розраховані на досить великий і світлий простір. Тільки в такому оточенні будуть гармонійно виглядати всі елементи сучасного інтер’єру: масивні дивани та крісла з широкими сидіннями і виразною оббивкою, габаритні світильники ефектної форми і навісні модульні меблі. Просторове рішення квартири студії дозволяє гідно оцінити всю красу дизайну та оздоблення інтер’єру: багату текстуру натурального каменю і дерева, незвичайну фактуру декоративної штукатурки і 3d панелей. Крім високої естетичності, студія відкриває широкі можливості для того, щоб зробити житловий простір максимально зручним, відповідним під певний настрій і життєвий сценарій. Домашній кінотеатр, укомплектований масштабною телевізійною панеллю і системою об’ємного звучання, розрахований на встановлення в великому приміщенні – в умовах міської квартири цій вимозі найкраще відповідає простір студії, який дозволить відчути переваги новаторських технологій. Узагальнюючи вищесказане, можна стверджувати, що відкрите планування квартири студії найкраще відповідає багатьом естетичним і технічним вимогам, які висувають забезпечені люди до свого житлового простору.

Проектування дизайну інтер’єру квартири студії.

Квартири в будинках нової споруди нерідко вже мають вільне планування, за рахунок чого дизайн інтер’єру студіо зводиться до створення цікавої концепції, грамотного зонування відкритого простору і підбору гармонійного колірного рішення, оздоблювальних матеріалів, меблів та інших комплектуючих. При розробці дизайну студії дуже важливо не перенаситити інтер’єр предметами меблів і аксесуарами, але і не створити такий простір, який буде сприйматися як напівпорожній і незавершений. Почуття міри і гармонії, кольору і стилю – основні чинники, що впливають на створення інтер’єру студіо, приємного для сприйняття і комфортного для проживання в квартирі будинку нової споруди.

На відміну від квартир в новобудовах, розробка дизайну студії в квартирах будинків старої споруди нерідко пов’язана зі складнощами, в рішенні яких потрібен професійний підхід. При створенні студії в таких квартирах часто необхідний обширний демонтаж перегородок і облаштування прорізів в несучих стінах, що вимагає посилення конструкції і узаконення проекту перепланування. Об’єднаний простір студії в будинках 50-70-х років будівництва через невелику висоту стелі 2,5-2,64 м може виглядати непропорційним і низьким, якщо площа студіо перевищить 30 кв. м – в цьому випадку для оздоблення стелі застосовують покриття, добре відбиваюче світло, і встановлюють приховане освітлення в виступах по периметру стелі.

Квартира студія – особливості відкритого планування.

Зручний, гармонійний і обширний простір квартири студії – прекрасна альтернатива квартирі з тісним передпокоєм, маленькою кухнею і вітальнею, з безліччю вузьких і довгих коридорів. Це простір, який оптимально відповідає сучасному життю і грає важливу роль в єднанні сім’ї. Крім високої функціональності і комфорту, відкрите планування має ще кілька додатковх переваг – мала площа стін, яка потребує оздоблення, за рахунок практично відсутніх внутрішніх перегородок, а також невеликої кількості прорізів, що підлягають облаштуванню дверними полотнами. Такі фактори дозволяють кардинально заощадити на етапі ремонтних робіт в квартирі студіо.

Однак існує і певний недолік, властивий єдиному простору студії: зона, виділена в інтер’єрі для відпочинку і сну, нерідко розташована в безпосередній близькості до зони приготування їжі, що не завжди комфортно з точки зору перебування в приміщенні. Крім того, повітря, що поширюється з кухні під час приготування їжі, насичене паром, жиром і небажаними запахами, що може стати причиною передчасного зношення меблів, оздоблення, текстилю. Нівелювати ці незручності можна шляхом монтажу потужної системи припливно-витяжної вентиляції, яка буде ефективно відводити відпрацьоване, і нагнітати чисте повітря в приміщення, а також доповнивши просторове рішення розсувними перегородками, за допомогою яких можна буде ізолювати кухонну зону на час приготування їжі.

Баланс функціональності і естетики.

Незважаючи на деякі труднощі, що виникають на етапі проектування квартири студії, багато хто не залишає своїх намірів облаштувати інтер’єр за принципом відкритого простору, що володіє яскравим характером, незвичністю композиційного рішення і оригінальністю дизайнерських прийомів. По суті, квартира студія – це велике за площею приміщення, що об’єднує кухню, їдальню, вітальню, передпокій, коридор, хол і бере на себе ті функції, які до створення відкритого планування було покладено на окремі кімнати. Так як студія – це простір без звичного поділу на кімнати за допомогою стаціонарних перегородок, його умовно ділять на функціональні зони, підбирають збалансовану колірну гамму і практичні оздоблювальні матеріали, необхідні меблі та обладнання, красивий текстиль і ефектні предмети декору. Секрет створення дизайну квартир студій криється в використанні певних закономірностей, які організовують простір, в застосуванні правил розподілу приміщення на зони і досягненні балансу між ними, в формуванні взаємозв’язку між усіма предметами обстановки по стилю, габаритам, формі, кольору, текстурі.

Принципи зонування простору квартир студій.

Основоположний момент у створенні дизайну квартири студії – функціональне зонування простору – виділення зон для приготування і прийому їжі, відпочинку і сну, роботи і зберігання речей за допомогою комбінації різноманітних дизайнерських прийомів. Як конструктивних елементів, що розмежовують функціональні зони квартири студії, використовують стаціонарні і розсувні перегородки, стельові і підлогові конструкції, м’які та корпусні меблі, каміни та акваріуми і т.д. Для візуального розділення простору студії застосовують нюансні або контрастні кольорові гами, оздоблювальні матеріали різної текстури та фактури, акцентне і спрямоване освітлення в поєднанні з лампами, які випромінюють розсіяне світло.

Комбінація конструктивних і візуальних прийомів в дизайні квартири студіо дозволяє домогтися найкращої функціональності та естетичності простору. Комплексний підхід також допомагає зберегти цілісність інтер’єру і окреслити акцентні зони, виділивши при цьому центр інтер’єрної композиції. Фокусною точкою інтер’єру студії зазвичай виступає стіна з телевізійної панеллю, яка може бути акцентована оздоблювальними матеріалами різної фактури, текстури та кольору – наприклад, деревним шпоном і каменем або штукатуркою в тандемі з плиткою «під цеглу». Роль композиційного центру також можуть взяти на себе і м’які меблі, витримані в насичених тонах. У такому випадку для стіни з телевізором підбирають оздоблювальний матеріал в нейтральній гамі.

Єдність формоутворення предметів в просторі студії.

Крім того що квартиру студію необхідно розділити на функціональні зони, її простір одночасно потрібно зробити цілісним, візуально гармонійним і стилістично витриманим. В першу чергу, з цією метою застосовують єдині формотворчі принципи при виборі конструктивних елементів інтер’єру, предметів меблів, світильників, аксесуарів. Наприклад, якщо кухонний гарнітур має геометричні обриси, то для зони вітальні підбирають навісні шафи ідентичного дизайну, але, припустимо, в іншому кольорі або матеріалі. Якщо форми м’яких меблів побудовані на плавних лініях, то їх необхідно підтримати, вибравши стельові світильники або декоративні деталі округлої конфігурації.

Домогтися стилістичної цілісності простору студії можна в тому випадку, якщо всі елементи дизайну приміщення підібрати відповідно до певного стилю. Наприклад, в інтер’єрі студіо, витриманому в стилі контемпорарі, будуть логічно виглядати конструкції і меблі лаконічної форми, оздоблення шпонованим панелями і полірованим каменем, скляні та металеві поверхні, однотонний текстиль. У такому інтер’єрі неприпустимі патиновані дерев’яні поверхні, шпалери з квітковим візерунком або орнаментом, вітражі, багети, молдинги, а також химерний декор. Інтер’єр студії проектують таким чином, щоб простежувалася стилістична єдність формотворчих конструкцій, оздоблення, предметів меблів і декоративних деталей.

Колірна гамма і текстурні поєднання в дизайні квартири студії.

Крім обсягів і форм, що перегукуються, візуальній цілісності простору студіо сприяє єдина колірна гамма і гармонійні поєднання текстур. Як правило, відтінкову палітру для дизайну квартири студії формують з двох, максимум – трьох поєднаних кольорів, створюючи на їх основі нюансні або контрастні комбінації. Ахроматичні кольори: білий, сірий або чорний служать нейтральним тлом для барвистих акцентів і, взяті в певній пропорції по відношенню до інших відтінків, посилюють їх звучання в інтер’єрі і надають дизайну студії або елегантну стриманість, або легку епатажність.

Підбираючи оздоблювальні матеріали, меблі та текстиль для квартири студії, приділяють пильну увагу сполучуваності різних поверхонь за текстурою і фактурою. Наприклад, спільне використання в оздобленні стіни текстури дерева тангенціального розпилу і каменю зі складною структурою прожилок – призведе до візуальної дисгармонії в інтер’єрі, але якщо вибрати шпон радіального розпилу, в поєднанні з більш однорідним натуральним каменем, то такі матеріали, будуть виглядати дуже ефектно. Крім гармонійних текстурних поєднань, виразності інтер’єру домагаються за рахунок комбінації поверхонь з різноманітною фактурою: гладкою і рельєфною, глянцевою і матовою, шовковистою і бархатистою і т.д. Основне завдання дизайнера при створенні сучасного інтер’єру квартири студії – зробити це об’ємне за площею приміщення естетичним і цілісним, використовуючи принципи формування простору, сумісності текстур і фактур, форм і габаритів, а також витримки стилю і поєднання відтінків.
Виникнувши в 20-30-х роках двадцятого століття, принципи відкритого простору і вільного планування не втрачають актуальності протягом багатьох десятиліть і постійно удосконалюються, знаходячи своє відображення в дизайні сучасних квартир студії. Створення просторого, багатофункціонального та нетривіального інтер’єру квартири студії – це вибір тих, хто тонко відчуває красу у всіх її проявах і хоче зробити своє життя максимально комфортним.

Дизайн квартири студії 5.00/5 1 голос(ов)

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Поки ніхто нічого не написав :(

Додати коментар

Додати коментар
asdasd