Зробити замовлення

Будівельні матеріали

Written by admin on . Posted in Застосовуємо матеріали, Статті

budivelni-materialy

Жоден ремонт житлового простору не обходиться без застосування матеріалів. Матеріали, які використовуються при ремонті і оздобленні, бувають двох основних видів, це: будівельні матеріали з розчинами і сумішами, а також оздоблювальні матеріали, що застосовуються на фінальній стадії ремонту. Дана стаття, спрямована на розгляд видів будівельних матеріалів, з їх класифікацією, відмінними здібностями і призначенням в ремонті.

Сучасний ринок будівельних матеріалів наповнений різноманітним асортиментом продукції, що з одного боку полегшує завдання вибору, а з іншого – робить його ускладненим, оскільки для прийняття рішення на користь певного матеріалу, вирішальну роль буде грати відмінна характеристика матеріалу з його доцільним застосуванням при виконанні необхідного виду робіт . Для максимально якісного результату ремонту і тривалості його експлуатації, вибираючи необхідний будівельний матеріал, важливо в першу чергу визначити: для яких видів робіт такий матеріал призначається, за яких умов він застосовується, які навантаження або впливи він витримує. Оскільки для одного і того ж виду робіт можна використовувати різні за своїми властивостями матеріали, які будуть мати різні фізичні та експлуатаційні показники.

Основні види будівельних матеріалів.

Будівельні матеріали поділяються на категорії: матеріали для зведення стін і перегородок, в’яжучі матеріали і розчини, заповнюючі і армуючі матеріали, сухі і готові суміші, клея, пиломатеріали і деревно-стружкові матеріали, вироби з металу і елементи кріплення, тепло і звукоізоляційні, гідроізоляційні, лакофарбові, захисні, санітарно-технічні вироби і труби, кабельно-провідникові матеріали та електрообладнання, витратні матеріали. А також багато інших матеріалів, що застосовуються в будівництві і ремонті будинків. Класифікація будівельних матеріалів за призначенням дозволяє виявити найбільш ефективні матеріали, визначити їх взаємозалежність або взаємозамінність, а після цього правильно скласти баланс застосування.

До матеріалів для зведення стін і перегородок відносять: цеглу, керамічні блоки, піно і газоблоки, бетонні та шлакоблоки, пазогребневі гіпсові блоки, гіпсокартон, гіпсоволоконисті листи, магнезитові плити. Всі ці матеріали відрізняються щільністю, твердістю, міцністю, габаритами, масою, теплопровідністю, витримують різні механічні навантаження і зовнішні впливи.

До в’яжучих матеріалів та розчинів відносять: цемент, вапно, гіпс, які, здатні тверднути в результаті змішування з водою, а також після проходження фізико-хімічних процесів. Переходячи з сухого в тістоподібне, а потім в кінці в камнеподібний монолітний стан, в’язка речовина скріплює між собою гранули заповнювача. В’яжучі матеріали застосовуються для виготовлення бетону, стяжки підлоги, штукатурок, розчинів для кладки. Різниця матеріалів і розчинів обумовлена відмінністю умов їх застосування.

Заповнюючі матеріали – це пісок, спучений перліт, керамзит, щебінь. Заповнюючі матеріали призначені для створення наповнювача розчинів з різними видами міцності і твердості. Армуючі матеріали – це рідке скло, пластифікатори, сітки зварні, просічно-витяжні, зі скловолокна. Служать захистом і запобіганням розчинів від розтріскування, розшаровування, підвищують його міцність.

До сухих і готових сумішей відносяться – шпатлівки, штукатурки, грунтовки, кладочні розчини, стяжки, нівелірмасса, фуга для плитки. Їх застосовують для вирівнювання і підготовки поверхонь, для адгезії матеріалу з основою поверхнею, для декоративного та фінішного оздоблення.

Клея – для плитки, гіпсокартону, паркету, утеплювача, шпалер. Клея бувають монтажні, контактні, чи побутові. Розрізняються клея залежно від основи речовин і компонентів що в них містяться, а також в прямій залежності від матеріалів і поверхні склеювання.

Пиломатеріали і деревно-стружкові матеріали в ремонті і оздобленні призначаються для створення основи, каркаса або ізоляційного шару при влаштуванні фінішного оздоблювального матеріалу.

Вироби з металу і елементи кріплення – це металопрокат, куточки, труби, профілі, саморізи, шурупи, дюбелі, болти з гайками і т.д. В ремонті і чорновому оздобленні застосовують для зміцнення, а також створення стін, стель та інших опорних елементів.

До тепло і звукоізоляційних матеріалів відносять: мінеральну і базальтову вату, пінопласт і пінополістирол. Категорія, до якої вони належать, говорить сама за себе. Застосовуються матеріали тепло і звукоізоляції в залежності від теплопровідності або шумопоглинання.

Гідроізоляційні матеріали: клейонки, обмазувальні матеріали, мастики, силікони, герметики, бітумно-полімерні або епоксидні грунтовки. Основне призначення гідроізоляції – захист основ або окремих місць, які схильні до попадання води, вологи або паропроникні.

Лакофарбові та захисні матеріали – це емалеві, алкідні, вододисперсійні, латексні, силіконові, акрилатні фарби. А також лаки і просочення. Лакофарбові та захисні матеріали призначені для покриття і захисту поверхонь від негативного впливу зовнішніх факторів навколишнього середовища, таких як: перепади температур, вологість, корозія і іржа.

Санітарно-технічні матеріали – труби, фітинги і з’єднання, відрізняються за типами матеріалу, технології складання та інсталяції. Так, це можуть бути металеві, пластикові, металопластикові, або поліетиленові труби, які збираються при монтажі в систему водопроводу шляхом спаювання між собою, скруткою або обпресуванням. Відрізняються терміном служби і надійністю в застосуванні.

Кабельно-провідникові матеріали та електрообладнання – це проводи, кабелі, автоматичні вимикачі, пристрої захисного відключення, реле захисту напруги, контакторні пускачі, індикатори фаз, монтажні й розподільні коробки, електрощитки. Електровстановлювальне обладнання відрізняється: розмірами перетину дроту, ізоляцією, захистом від горючості, пропускною здатністю сили струму, потужністю електропровідності, захистом від витоку струму, перегріву дроту, підвищення сили струму, замикання, перепадів напруги.

До витратних матеріалів відносять: шліфувальні круги та стрічки, пилки і коронки, бури та свердла, пензлики, валики, шпателя, олівці, рукавички, а також багато і багато іншого. Витратні матеріали необхідні для виконання ремонту, тому їх застосування неминуче.

Головні відмінні особливості будівельних матеріалів.

Практично будь-які види будівельних матеріалів однакові по застосуванню, можуть мати у своєму складі різні компоненти й сполучні закладені до складу при виробництві, у них можуть бути різні методи виробництва, вони можуть застосовуватися при різних умовах експлуатації, мати різні характеристики і багато іншого. Виходячи з цих факторів, випливають найголовніші відмінні особливості будівельних матеріалів: легкість в застосуванні і зручність у роботі майстрів, екологічна чистота, довговічність, а також економічно обґрунтована вартість. Причому остання якість – взаємно впливає на всі попередні. Вибираючи будівельні матеріали тільки за вартістю, людина ризикує зіткнутися з низкою проблем, як у застосуванні обраного матеріалу, так і після, в процесі терміну його служби. А застосування деяких матеріалів в ремонті, згодом може взагалі негативно відбитися на здоров’ї людини. На практиці не рідко зустрічаються ситуації, коли будівельні матеріали, особливо дешеві, не відповідають нормам або заявленим виробниками характеристикам. При застосуванні таких матеріалів, знижується якість самого ремонту в цілому, або ж доводиться виконувати демонтаж таких матеріалів і заново витрачатися на нові і якісні матеріали.

До вибору будівельних матеріалів при ремонті і оздобленні варто ставитися з особливою увагою. Оскільки це не тільки фундамент і основа зовнішнього вигляду квартири або будинку, але і надійність, а також забезпечення комфортними та безпечними умовами проживання людини в житловому просторі.

Будівельні матеріали 5.00/5 2 голос(ов)

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Поки ніхто нічого не написав :(

Додати коментар

Додати коментар
asdasd